Pěší turistika

Poloha penzionu je vhodná pro pěší turistiku a výlety po okolí. Penzion se nachází na úpatí Krkonošského národního parku a nabízí příjemné a nepříliš náročné výlety – např. od penzionu na Kněžice, odkud je krásný výhled na Krkonoše. V letních měsících vás na hřebeny Krkonoš vyveze lanová dráha Skiareálu Herlíkovice, která je od penzionu vzdálena 4 km a nebo lanové dráhy ve Špindlerově Mlýně vzdáleném 14 km od penzionu. Krkonoše nabízí nespočet turistických tras. Zážitkem pak je Stezka korunami stromů v Jánských Lázních. Náš TIP, Krkonoše jsou nejhezčí na podzim.

Cykloturistika

Krkonoše jsou přímo stvořeny pro cyklistiku. Naleznete zde řadu zajímavých terénů pro horská, silniční a treková kola. K dispozici je široká síť cyklobusů. Zastávka se nachází kousek od penzionu. Na hřebeny Krkonoš vás přepraví i s kolem lanová dráha  Skiareálu Herlíkovice , která se nachází v blízkém okolí. Penzion Imlauf se nachází na trase Labská cyklotrasa. Pro naše hosty máme k dispozici úschovnu kol a vybavení pro případnou opravu.

Lyžování

Přímo za penzionem se nachází Ski areál Kněžický vrch, který je vhodný pro rodiny s dětmi i pokročilé lyžaře. Podrobnější info o ski areálu naleznete na skivrchlabi-knezice.cz. V blízkém okolí se nachází další krkonošské lyžařské areály – Ski Bubákov, Skiareál Herlíkovice a Skiareál Špindlerův Mlýn.

Na své si přijdou i milovníci běžeckého lyžování. Na běžky si  můžete vyrazit hned za penzionem. Trasy jsou velmi dobře dostupné a udržované. Kousek od penzionu se pak nalézá běžecký areál Vejsplachy - Na běžky do Vejsplach

Skialipinisté v Krkonoších naleznou osm oficiálních tras, které připravil Krkonošský národní park. Jejich seznam naleznete zde.


Výlety 

Vrchlabí má ideální polohu nejen pro výlety v Krkonoších, ale i v jeho okolí a v Českém Ráji. Známé hrady Trosky a Kost jsou vzdáleny 50 minut jízdy autem. Za návštěvu dále stojí nádherný Hospital Kuks či skalní město Adršpach. Tipy na výlety naleznete na kudyznudy.cz